fbpx
IMG_2432

Jak narysować portret z kilku różnych referencji - TIMELAPSE Dystopia Girl

Jeśli masz problem z tym, że wszystkie Twoje portrety są przerysowaną kopią zdjęcia to zacznij od komponowania własnych prac z kilku różnych zdjęć. Na początku to naprawdę niełatwe zadanie, żeby wszystko “grało” w perspektywnie, proporcjach i światłocieniu – dlatego Tomek na poniższym filmiku możesz zobaczyć jak to zrobić. 

Historia powstawania tej pracy jest o tyle zabawna, że kilka razy Tomek zmienił ją nie do poznania w porównaniu z poprzednią wersją – wszystko zobaczysz na filmiku.

Komponowanie prac z kilku referencji jest o tyle przydatne, że Twoja praca nigdy nie będzie kopią, ale czymś niepowtarzalnym. Źródeł zdjęć możesz szukać na portalach takich jak Pexels czy Unsplash, gdzie znajdziesz bezpłatne zdjęcia z których możesz legalnie korzystać bez naruszania czyichś praw autorskich.

Efekt końcowy tego rysunku:

Jeśli podobał Ci się ten post, proszę udostępnij go swoim znajomym, aby też mogli skorzystać z wartościowej treści:

Milena

Od lat rysuję i uczę. Prowadzę stacjonarną szkołę rysunku Domin Katowice. Moi absolwenci studiują architekturę i kierunki artystyczne w wielu miejscach na świecie. Lubię konkrety, mam własne zdanie, jestem bezpośrednia i prawie zawsze idę pod prąd. 

Naucz się rysunku cyfrowego:

Portret

Ten kurs nauczy Cię rysować portret na tablecie graficznym od podstaw.

Postać

Ten kurs nauczy Cię rysować postaci na tablecie graficznym od podstaw.

Natura

Ten kurs nauczy Cię rysować postaci na tablecie graficznym od podstaw.

Przeczytaj też: